Budowniczowie: Średniowiecze

4 (Ilość ocen: 1)
Producent: Rebel
Dostępność: nakład wyczerpany
Cena: 49,49 zł 49.49
ilość szt.
Zyskujesz 49 pkt [?]
dodaj do przechowalni

Opis

Zbieraj surowce i buduj, buduj!

 

Budowniczowie to prosta i bardzo przyjemna gra w zarządzanie zasobami.

 

Karty reprezentują budynki i pracowników. Gracze zdobywają punkty zwycięstwa (oraz pieniądze) wznosząc budowle. Jednakże skonstruowanie budynku wymaga robotnika, a ten z kolei wymaga pieniędzy.

 

Do wzniesienia każdego budynku potrzebne są określone przy nim surowce (kamienie, drewno, kafelki) i poziom wymaganych umiejętności (wiedzy) pozwalających na ukończenie dzieła. Wszystkie te cztery cechy mają wartości od 0 do 5, a każdy z robotników oferuje te same cechy również w wartościach pomiędzy 0 a 5. Tak więc aby zbudować dowolny budynek, gracz musi dodać wystarczającą liczbę robotników tak, aby to, co oni oferują, w pełni pokryło zapotrzebowanie generowane przez budynek.

 

Każdy z graczy zaczyna grę z 10 monetami i Uczniem. Na stół wyciąganych jest pierwszych pięciu robotników i pięć budynków. W swojej turze gracz może wykonać trzy akcje i później ewentualnie zakupić czwartą akcję za 5 monet. Dostępne akcje to:

 

  • Rozpoczęcie budowy - wzięcie jednego z 5 budynków i położenie go przed sobą na stole, po czym następuje dołożenie nowego budynku na puste miejsce.
  • Zatrudnienie robotnika - wybranie jednego z 5 robotników, zapłacenie za niego (nikt nie pracuje za darmo!) i położenie go na budynku, przy którym ma pracować. W momencie gdy wszystkie warunki ukończenia budynku zostaną spełnione, gracz zdobywa punkty zwycięstwa i monety za ów budynek.  Karta budynku zostaje obrócona na "wybudowany", a robotnicy trafiają do puli dostępnych robotników danego gracza.
  • Pozyskanie pieniędzy - zrezygnowanie z 1,2 lub 3 akcji w celu pozyskania odpowiednio 1,2 lub 3 monet.

 

Niektóre ukończone budynki pomagają graczowi ukończyć inne budynki, dzięki czemu jego możliwości znacząco rosną. 

 

Zawartość pudełka:

  • 42 karty robotników
  • 40 monet
  • 42 karty budynków

Dane techniczne

Liczba graczy 2 - 4 osoby
Wiek od 10 lat
Czas gry 30 minut
Projektant Frédéric Henry
Ilustrator Sabrina Miramon
Edycja polska
Instrukcja polska

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (1)

- 21 stycznia 2016

Bardzo przyjemna gra karciana dla dużych i małych. Wymaga nieco strategicznego planowania żeby wyrobić się z budową przy określonych ( ograniczonych) zasobach w ludziach i pieniądzach :) Bardzo szybka i przyjemna. chce się rozłożyć na stole ponownie

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl